USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Pousada Bem Te VI Trancoso Trancoso Pousada Bem Te VI Trancoso Trancoso Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Pousada Bem Te VI Trancoso Trancoso Pousada Bem Te Vi Trancoso Trancoso Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Pousada Bem Te VI Trancoso

Avanceret Booking
2026-10-26
2026-10-27

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

100

Pousada Bem Te VI Trancoso 4*

 WiFi

Wi-Fi

 Swimmingpool

Udendørs pool

 Spa og afslapning

Spalounge

Massage

Jacuzzi

 Røgfrit/Ikke-ryger

Ikke-ryger værelser

 Aircondition

Klimaanlæg

 Kæledyr

Kæledyr tilladt


Områdets attraktioner, herunder Morena Turismo og Igreja de São João Batista, ligger en kort gåtur fra Pousada Bem Te VI Trancoso. Hvert eneste værelse ud af 7 har udsigt over swimmingpool, mens der er jacuzzi og en sauna på stedet.

Du kommer til at befinde dig 1 km fra Quadrado-pladsen og 2 km fra Praia dos Nativos. Gæsterne kan nå Trancosos centrum indenfor 10 minutters gågang.

Bistro Gourmet og Casa Do Coco e Cia ligger 250 meter fra kro.

  • Lokale seværdigheder
  • Praca do Quadrado
    700 m
  • Quadrado-pladsen
    900 m
  • Praça da Independência
    550 m
  • Coqueiros Beach
    1 km
  • Praia Trancoso
    1,1 km
  • Saturday morning farmers market
    300 m
  • Mirante do Quadrado
    1 km
  • Lufthavne
  • Porto Seguro Lufthavn
    26 km

På hotellet

General

  • Ikke-ryger værelser
  • Wi-Fi
  • Receptionistskranke
  • Kæledyr tilladt
  • Vagtservice
  • Brandslukkere

Aktiviteter og afslapning

  • Udendørs pool
  • Have
  • Spalounge
  • Sauna
  • Jacuzzi
  • Massage
  • Udendørs bad

Services

  • Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)
  • Husholdning
  • Dagligvare shopping service
  • Velkomstdrink

På værelset

  • Klimaanlæg
  • Minibar
  • Patio
  • Terrasse
  • Havemøbler
  • Gratis toiletartikler
  • Fladskærms TV

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 14:00 indtil 21:00
Udtjekning: indtil 12:00

Ofte stillede spørgsmål

  • 🌇

    Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det 4-stjernede Pousada Bem Te VI Trancoso hotel?

    Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra det 4-stjernede Pousada Bem Te VI Trancoso hotel.
  • ❓

    Hvordan kommer vi til et Pousada Bem Te VI Trancoso hotel fra lufthavnen?

    Gæster kan anmode om en bus shuttle på et Pousada Bem Te VI Trancoso hotel. Vi anbefaler at ringe i forvejen for at bekræfte detaljer.
  • 🚗

    Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i det Pousada Bem Te VI Trancoso hotel?

    Det Pousada Bem Te VI Trancoso hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved.
  • 💵

    Hvor meget koster det at reservere et værelse i Pousada Bem Te VI Trancoso hotel?

    Den gennemsnitlige pris for et værelse på Pousada Bem Te VI Trancoso hotel er 73$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale.
  • ❓

    Hvilken betalingsmetode kan man benytte på hotellet?

    Gæsterne på hotellet kan betale med Mastercard, Visum og American Express.
  • 🚪

    Hvilke værelsestyper er tilgængelige i Trancoso hotellet?

    Trancoso hotellet tilbyder Dobbeltværelse og Suite Deluxe med en kingsize-seng at vælge imellem.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-10-26
2026-10-27

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Pousada Bem Te VI Trancoso, Brasilien

Rua Carlos Chagas, Proximo Ao Cond. Altos De Trancoso, Bairro Colina, Trancoso, Brasilien

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © hoteis-noreste-de-brasil.com

All rights reserved